Konkurs dla wielkich talentów

Konkurs dla wielkich talentów

W tym roku – na przełomie marca oraz kwietnia – odbędzie się niewątpliwie zasługujący na uwagę Konkurs muzyki operowej im. Adama Didura. To ogromne wydarzenie na polskiej scenie muzycznej. Konkurs organizowany jest z myślą o młodych śpiewakach operowych, których celem jest zaprezentowanie swojego talentu. Dla wielu z nich udział w konkursie jest furtką do wielkiej kariery.

Konkurs ma długą historię. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Będzie to bowiem kolejna edycja i czwarta wśród tych, które miały charakter międzynarodowy. W konkursie mogą w związku z tym wziąć udział śpiewacy operowi niezależnie od kraju, z którego pochodzą. Co jednak ważne, konkurs przeznaczone jest dla młodych śpiewaków. Oznacza to, że udział w nim mogą wziąć tylko ci, którzy do 1 kwietnia nie przekroczą trzydziestu dwóch lat.

Plusem konkursu jest jury stojące na niezwykle wysokim poziomie. Organizatorom udało się bowiem zaprosić najwybitniejsze nazwiska zarówno z polskiej, jak i zagranicznej sceny operowej. Zasiądą w nim nie tylko śpiewacy, ale też dyrygenci, kompozytorzy oraz dyrektorzy oper.

Poznajcie szczegóły – Adam Didur – Konkurs.

Post Author: admin