Badania genetyczne w ciąży z krwi

Każda kobieta spodziewająca się dziecka, musi być przygotowana na to, iż będzie musiała regularnie poddawać się najróżniejszym badaniom. Wszystko to oczywiście, zarówno dla dobra samej przyszłej mamy, jak  i rzecz jasna malucha. Oczywiście, w takim przypadku niezwykle ważne są regularne konsultacje z lekarzem, który będzie nas przeprowadzał przez cały ten proces i co najważniejsze zleci nam wszystkie niezbędne badania. A jak można się domyślić, jest ich całkiem sporo, choć rzecz jasna nie wszystkie są obowiązkowe.

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto robić badania genetyczne w ciąży z krwi. Odpowiedź powinna być jednak oczywista – zdecydowanie tak! Tym bardziej, że badania genetyczne w ciąży z krwi są bardzo proste, nieinwazyjne i dają pewne wyniki. Dzięki nim możliwe jest stwierdzenie czy płód nie jest zagrożony jakimikolwiek wadami genetycznymi. A przecież zdrowie dziecka jest niezwykle ważne dla każdego rodzica. W związku z tym, warto zdecydować się na wykonanie takiego badania, które można przeprowadzić już w 10 tygodniu ciąży.

Badania genetyczne – test Nifty

Test Nifty, który wszedł do badań klinicznych w 2010 roku, zapewniając badania przesiewowe najczęściej występujących trisomii przy porodzie, a także opcje określania płci, euploidii chromosomów płciowych i delecji chromosomalnych.

Gdzie wykonać Nifty?

Zapraszamy na stronę testnifty.eu – posiada bazę placówek w których można wykonać test Nifty Pro.

Post Author: admin